Kes teeb?

Laura 

Ma ei ole kuigi viljakas kirjutaja… ega ka väga osav kirjutaja… ega eriti kiire kirjutaja. Ei ole ma ka ülearu andekas ega originaalne kirjutaja. Minu ajataju on viisakalt öeldes kaootiline ja tähelepanu-eelarve täidab tublil päeval pähklikoore. Sellepärast tähendab kirjutamine (ja üleüldse igasugune tulemuslik töö) tohutut iseenese ülekavaldamist ja pidevalt ümber nurga töövõime-tellingute ladumist. Parematel aegadel kulub kümnest võhmaühikust üheksa sellele, et viia ennast kuidagi-üleüldse-midagi-saab-tehtud seisundisse. Vähem parematel aegadel kulub kogu võhm töövõime ülesehitamiseks, nii et töö enda jaoks nagu enam ei jagugi. Ja kui siis Kuri Saatus viskab kaela mõne adminnimise-orgunnimise töö, mille peale mul loomupärast annet on null ja puudu (nagu näiteks ulmeajakirja peatoimetamine), veab mõnda aega kuidagi toore tahtejõu ja kohusetunde peal välja, aga õige pea ei jätku ajusousti enam ei kirjutamiseks ega kõnelemiseks. Kuidas siis niimoodi üldse midagi kirjutatud saab? Mina ka ei tea! Aga kuidagi jõudsime siiamaale välja. (Reaktoris ilmunud asju saab muide lugeda siit: https://www.ulmeajakiri.ee/autor/240.)

portree - otsevaates naisterahvas, poolenisti kaadris, kohendab vasaku käega prille


Mant

Ulmekirjanik Maniakkide tänav vaatab ühes suunas Koidula, Kreutzwaldi, Hellati, Eiseni ja muu Eesti kirjanduse seltskonnaga, püüdes katki hammustada tõelist pähklit. Kui ma kirjutan eesti keeles ilukirjandust, siis mis sellest sünnib ja kuhu see kõik välja viib?

Portree - mõtlik meeskirjanik vaatab kaugusesse, tema selja tagant vaatab meie poole maalitud Lydia Koidula


Zarvik  

Sõbralik, kuid kergelt hullumeelne sell.
Peitudes pseudonüümi Tim Hornet taha rikub juba mõned aastad lapsepõlve keerates muinasjutte pea peale. Samuti naudib muistendeid ja ei ütle vahel ära ka post-apo või kosmoseulmest. Kirjutamisest peamiselt, kuna lugemiseks väga jaksu ei leia. Küll aga jaksab riputada aju varna ning anime’t passida. On ikka põrsas!
Oli kunagi usin improteatri näitleja ja koolitaja ning tegeleb vahel rollimängude (laua taga, õues, koopas) ja kujutava kunstiga.
Siia lubab kirjutada peamiselt protsessi, kui ka segaseid seoseid kirjanduse, teatri ja muu põneva vahel.
Eks näis ja ehk saab nalja kah. Toitub kohvist ja pähklitest (You are what you eat. I eat nuts). 

üle-võlli prtreefoto kujutab valges kitlis noormeest, kellel on ees tööstuslikud kaitseprillid ja käes õieli mootorsaag